Back to Top

Nástěnka

V pondělí 30. prosince 2020 pořádá Klub českých turistů v Hlinsku 37. ročník tradiční akce SILVESTR NA CHRUDIMCE. Je otázkou, zda nám opatření o nouzovém stavu umožní letošní ročník zorganizovat. V současné době musíme počítat s tím, že se akce uskuteční. Proto se obracím hlavně na Vás členy Klubu turistů v Hlinsku o pomoc. Potřebovali bychom zajistit dvě dvoučlenné služby na rozdávání Novoročních čtyřlístků. Dopolední směna by rozdávala čtyřlístky od 10.00 do 12.30 a druhá odpolední od 12.30 hod do 15.00 hod. Pokud můžete pomoci, hlaste se na mob. 723168123 nebo na e-mailu vladislav.barta@centrum.cz.

 

Klub osmistovkařů Žďárských vrchů. V této pro turistiku nelehké době, kdy se nedá dělat organizovaná turistika, pouze idividuální nebo rodinná, otvíráme Klub 8istovkařů Žďárských vrchů. Do klubu mohou vstoupit členové KČT Hlinsko nebo členové jiných odborů KČT, kteří vystoupí na všech 17 osmistovek. Pokud klimatické nebo jiné podmínky neumožní vystoupit na vrchol, ale dostanete se na začátek obtížného, většinou skalního výstupu, tak i takové zdolání se započítává. ZDE je seznam sedmnácti osmistovek a ZDE jejich mapa. Zdolání všech osmistovek nahlaste SMS zprávou na 723168123 nebo mailem vladislav.barta@centrum.cz. Plusem bude zaslání fotografií z vrcholů, ale není to podmínkou.
Seznam Klubu osmistovkařů Žďárských vrchů:
Zdeněk Roušar, Vendy Holcová, Jiří Holec, Hanka Prášková (zakladatelka klubu).

V pondělí 30. listopadu 2020 od 18.00 hod. má v divadelním sále MFC Hlinsku besedu cestovatel Jiří Kolbaba na téma Norsko - oslava přírody
ZRUŠENO. Přesunuto na 11. 5. 2021. Vstupenky zůstávají v platnosti.

 

Úterní vycházky se do odvolání ruší. Klub doporučuje našim členům individuální nebo rodinné vycházky do přírody při dodržení všech opatření nouzového stavu. Podaří-li se Vám pořídit nějaké zajímavé fotografie, tak je pošlete a budou vystaveny v naší fotogalerii. Klikni na obrázek.

 

 

V těchto místech se budete moci podívat do nového ZPRAVODAJE KČT, který vydává ústřední sekretariát KČT. Můžete se v něm dozvědět celou řadu zajímavých informací o dění v KČT. Jednotlivá čísla ke stažení jsou ZDE.