Back to Top

Nástěnka

Ve dnech 3. - 10. července 2021 pořádá Jiří Holec (776312413, holec.jirka@unet.cz) autobusový zájezd na Slovensko, Župa Šariš a Bardejov.   Odjezd v sobotu 3.7. v 6.00 hod. z parkoviště Zimního stadionu. Předpokládaný příjezd v sobotu 10.7. do 23.00 hod. Důležité upozornění ohledně koronaviru jsou ZDE. Cena zájezdu: zatím nemohla být přesně stanovena. Chybí podklady od klubu o výši dotací a cen za  dopravu. Uvedené ceny jsou z loňského roku, pouze jako orientační - člen KČT Hlinsko 6040,- Kč, člen KČT Hlinsko – dítě 5090,- Kč, nečlen KČT Hlinsko 6550,- Kč, nečlen KČT Hlinsko – dítě 6240,- Kč. Jirka už vybírá zálohu na tento zájezd ve výši 2000,- Kč. Preferuje bezkontaktní výběr na účet 26698013/0800. Do poznámky pro příjemce uveďte jména za koho platíte. Mapy na jednotlivé dny: 1. den Liptovský Hrádok, 2. den3. den, 4. den - Sabinov, 4. den Prešov, 4. den Stropkov, 5. den, 6. den, 6. den Šarišský hrad, 7. den, 8. den - Bardejov.
Místopis: Liptovský Hrádok, Ondavská vrchovina, Dukelský průsmyk a ZDE, Dukla – vyhlídková věž, Dukla – památník a hřbitov, Vyšný Komárnik, Medvedie, Vyšná Písaná, Nižná Písaná, Údolí smrti, Kapišová, Nižná Jedlová, Svidník, Nižný Komarnik, Príkrá, Bodružal, Krajná Polana, Mirola, Kožuchovce, Krajné Čierno, Sabinov, Prešov, Hanušovce nad Toplou, Stropkov, Čergov, Drienica, Chata Čergov, Branisko, Lipovce, Lačnovský kaňon, Lačnov, sedlo Magura, Velký Šariš, Šarišský hrad, Šarišské Michalany, Zborov, Zborovský hrad, Stebnická Magura, Bardejovské kúpele, Bardejov, Bardejovská Kalvárie. Pozn: Není jisté, zda na zájezd pojedeme, ale zároveň není možné nechat přípravu až na poslední chvíli. Na poslední chvíli je možné zájezd jenom zrušit.

Úterní vycházky a  jiné hromadné akce KČT Hlinsko se do odvolání ruší. Klub doporučuje našim členům individuální nebo rodinné vycházky do přírody při dodržení všech opatření nouzového stavu. Klikni na obrázek.

Klub osmistovkařů Žďárských vrchů. V této pro turistiku nelehké době, kdy se nedá dělat organizovaná turistika, pouze individuální nebo rodinná, otvíráme Klub 8istovkařů Žďárských vrchů. Do klubu mohou vstoupit členové KČT Hlinsko nebo členové jiných odborů KČT, kteří vystoupí na všech 17 osmistovek. Pokud klimatické nebo jiné podmínky neumožní vystoupit na vrchol, ale dostanete se na začátek obtížného, většinou skalního výstupu, tak i takové zdolání se započítává. ZDE je seznam sedmnácti osmistovek a ZDE jejich mapa. Zdolání všech osmistovek nahlaste SMS zprávou na 723168123 nebo mailem vladislav.barta@centrum.cz. Plusem bude zaslání fotografií z vrcholů, ale není to podmínkou.
Seznam Klubu osmistovkařů Žďárských vrchů:
Zdeněk Roušar, Vendy Holcová, Jiří Holec, Hanka Prášková (zakladatelka klubu), Vladislav Bárta, Eva Udržalová, Jaroslav Beneš, Ladislav Mrázek

V těchto místech se budete moci podívat do nového ZPRAVODAJE KČT, který vydává ústřední sekretariát KČT. Můžete se v něm dozvědět celou řadu zajímavých informací o dění v KČT. Jednotlivá čísla ke stažení jsou ZDE.