Back to Top

Nástěnka

V úterý 27. července pořádá Vladislav Bárta, (723168123, vladislav.barta@centrum.cz) vycházku na trase Proseč, Budislav, Mlýnský kámen, studánka Prdlavá, rozhledna Terezka, rozhledna a rest. U Marešů, Martinice, Františky. Mapa oblasti je ZDE. Délka trasy 13 km. Odjezd autobusem z AN v 6.20 hod. Další zastávky Pošta, Smetanova 6.24 hod. Přestup ve Skutči v 7.00 hod. Předpokládaný návrat 14 (15, 16) hod. Na vycházce budou dodržována současná nařízení vlády ČR. Roušku s sebou.

Klub osmistovkařů Žďárských vrchů. V této pro turistiku nelehké době, kdy se nedá dělat organizovaná turistika, pouze individuální nebo rodinná, otvíráme Klub 8istovkařů Žďárských vrchů. Do klubu mohou vstoupit členové KČT Hlinsko nebo členové jiných odborů KČT, kteří vystoupí na všech 17 osmistovek. Pokud klimatické nebo jiné podmínky neumožní vystoupit na vrchol, ale dostanete se na začátek obtížného, většinou skalního výstupu, tak i takové zdolání se započítává. ZDE je seznam sedmnácti osmistovek a ZDE jejich mapa. Zdolání všech osmistovek nahlaste SMS zprávou na 723168123 nebo mailem vladislav.barta@centrum.cz. Plusem bude zaslání fotografií z vrcholů, ale není to podmínkou.
Seznam členů Klubu osmistovkařů Žďárských vrchů:
Zdeněk Roušar, Vendy Holcová, Jiří Holec, Hanka Prášková (zakladatelka klubu), Vladislav Bárta, Eva Udržalová, Jaroslav Beneš, Ladislav Mrázek, Dagmar Bártová, Šárka Hladká, Oldřich Vodrážka

V těchto místech se budete moci podívat do nového ZPRAVODAJE KČT, který vydává ústřední sekretariát KČT. Můžete se v něm dozvědět celou řadu zajímavých informací o dění v KČT. Jednotlivá čísla ke stažení jsou ZDE.